Hoe breng je duurzame verandering op gang in een wereld vol complexe groene vraagstukken? In deze lectorale rede staat de groene veranderaar centraal: een professional die systemen durft te bevragen, verschillende perspectieven verbindt en ruimte creëert voor vernieuwing. Je leest welke rollen en kwaliteiten daarbij belangrijk zijn en hoe je die zelf kunt ontwikkelen.
Lees meerHet lectoraat Leven Lang Ontwikkelen voor Groene Transities richt zich op de vraag hoe mensen, teams en organisaties zich blijvend kunnen ontwikkelen om de grote groene uitdagingen van deze tijd aan te gaan. In een wereld waarin klimaatverandering, biodiversiteitsverlies, verduurzaming van voedsel- en landbouwketens en energietransitie elkaar in hoog tempo beïnvloeden, is het nodig dat professionals zich kunnen blijven bewegen, leren en handelen in complexe verandercontexten.
Aeres staat midden in dit krachtenveld: als brede groene onderwijsorganisatie leiden we een nieuwe generatie groene veranderaars op én ondersteunen we professionals die al in het werkveld staan. Ons lectoraat onderzoekt wat deze dubbele opgave vraagt van leren, van leiderschap en van de structuren waarbinnen professionals zich ontwikkelen.