Cookies op www.aereshogeschool.nl
Aeres gaat zeer zorgvuldig om met haar informatie en zal deze gegevens nooit aan derden ter beschikking stellen.
Voeding en gezondheid worden steeds belangrijker in het dagelijks leven. Er zijn heel veel online blogs en websites over voedsel en gezondheid. Een professionele blik van vakmensen die gebruik maken van nieuwe media, die scherp zijn in het scheiden van feiten en fabels en die anderen echt inspireren tot het maken van gezonde keuzes, is belangrijk. Niet alleen thuis, maar ook binnen de voedingsindustrie. In de studie Docent en kennismanager Voeding en Communicatie staat kennis over voeding en producten centraal. En je leert hoe je deze kennis goed kunt overbrengen op anderen, denk daarbij aan ondernemers binnen de voedingsindustrie of leerlingen in het middelbaar onderwijs. Jij zorgt er straks voor dat de sector nieuwsgierig en kritisch blijft en blijft leren.
Voeding en Communicatie is een studierichting binnen de opleiding Docent en kennismanager Groene sector. Een belangrijk deel van je opleiding staat in het teken van ‘leren hoe mensen leren’. Je leert niet alleen over voeding, de samenstelling van producten en de verwerking van grondstoffen, je leert ook om deze informatie op een duidelijke en creatieve manier met anderen te delen. Belangrijk hierbij zijn vakken als pedagogiek, didactiek, presenteren en communicatie.
Je bent toelaatbaar met de volgende diploma's:
Studenten met een vwo-diploma met het profiel Natuur & Gezondheid of Natuur & Techniek (inclusief biologie) kunnen vrijstellingen krijgen. Dit wordt bepaald na het studiekeuzegesprek.
Wil je jouw kennis testen of op niveau brengen voor je start van je studie? Voor een aantal basisvakken bieden we een instaptoets en zomercursus.
De opleiding is opgedeeld in drie fasen:
Je krijgt tijdens je studie steeds meer ruimte om je te specialiseren. Je loopt tijdens de hele opleiding 2 tot 3 dagen stage per week.
Na de opleiding heb je de titel Bachelor. Je mag met je tweedegraads bevoegdheid lesgeven in het groene onderwijs op vmbo, mbo en hbo. Ook kun je aan de slag bij maatschappelijke en educatieve organisaties én in het bedrijfsleven of bij de overheid.
Welk beroep kun je na de opleiding uitoefenen? Denk bijvoorbeeld aan:
Om je zo goed mogelijk te helpen bij het maken van jouw studiekeuze, bieden we verschillende voorlichtingsactiviteiten aan. Bekijk ze hier.
VoorlichtingVerhuis je voor jouw studie naar Wageningen? Lees meer over de mogelijkheden.
StudentenlevenHoeveel kost deze studie? Lees hier meer over de hoogte van het collegegeld.
CollegegeldWil jij je inschrijven voor deze studie? Dit doe je via de website van Studielink.
Inschrijven