Vrouwelijke deeltijdstudenten Leiderschap in transities in klaslokaal Wageningen

Leiderschap in transities

Ik zoek
Cursus
Locatie
Wageningen
Duur
Meerdere dagen
Niveau opleiding
Master

Ben je betrokken bij het begeleiden van leerprocessen rondom transitie in diverse contexten? Wil je je expertise verdiepen en zelfverzekerder in je werk staan? De module ‘Leiderschap in transities’ ondersteunt je in jouw rol als facilitator van leren binnen veranderingsprocessen. Vanuit je eigenprofessionele context werk je direct aan een concreet transitievraagstuk in jouw praktijk. Je vergroot je kennis en vaardigheden op het snijvlak van leren en transitie, ontdekt nieuwe inzichten in leiderschap en past deze direct toe door actief leerprocessen binnen jouwwerkomgeving te faciliteren.

Voor wie?

Deze module is voor professionals die doordacht en effectief aan de slag willen met het faciliteren van collectieve leerprocessen voor transitie.

Wat levert deze module je op?

Je groeit uit tot een deskundige professional die met een kritische en onderzoekende blik, in samenwerking met anderen, verandering en transitie effectief vormgeeft—met leren als drijvende kracht.

Je gaat aan de slag met

  • Transitiekunde en veranderprocessen.
  • Leren voor transitie en verandering.
  • Leiderschapsstijlen en -vaardigheden.
  • Faciliteren van leren voor transitie: tools en werkvormen.
  • Participatief actieonderzoek.
  • Ontwerp, uitvoering en evaluatie van interventies voor leren.

Hoe werk je?

  • Je werkt aan je eigen leervraagstuk in jouw praktijk in korte cycli van actie(onderzoek) en reflectie. 
  • Je past actuele wetenschappelijke theorie toe. 
  • Je maakt deel uit van een enthousiaste groep gelijkgestemden met wie je ervaringen en inzichten uitwisselt en samen bouwt. 
  • Je wordt begeleid door ervaren docenten die zelf werken aan leren en innoveren in hun eigen praktijk. 
  • Je reflecteert op je eigen rol en groeit als professional zodat je gericht stappen blijft zetten.

Hoe leer je? 

Door samenwerking, experimenteren en reflectie. Je combineert praktijkervaring met theorie, wisselt ideeën uit en past nieuwe kennis direct toe. Dit proces is dynamisch en zorgt ervoor dat je niet alleen leert, maar ook bijdraagt aan verandering en transitie.

Na deze module kun je: 

  • Vanuit diepgaande en actuele(handelings)kennis op het gebied van transitie, leren (en vooral de combinatie van beide) werken aan verandering.
  • Leidinggeven aan het faciliteren van complexe leerprocessen voor transitie.
  • Onderbouwde interventies voor leren en transitie ontwerpen en evalueren.
  • Effectief communiceren, inspireren, motiveren, beïnvloeden en flexibel schakelen binnen grillige en onvoorspelbare processen van transitie.

We denken graag mee over hoe deze module aansluit bij ontwikkelvragen. De module is los te volgen en telt mee als je later de hele master Leren en Innoveren wilt volgen.

“Transitie draait om mensen. Het gaat om het doorbreken van patronen en het experimenteren met nieuwe manieren van werken. Leren als invalshoek voor transitie is daarom van onschatbare waarde. Door actief te werken aan je eigen leiderschap en gezamenlijk aan de slag te gaan met leren én verandering, kom je écht verder. Het is inspirerend om dit te doen met een groep ambitieuze en gelijkgestemde professionals uit diverse omgevingen.”

Alumnus Daan de Kruijf , (Leren voor Morgen)

Praktische informatie

  • Opleiders: Je wordt begeleid door ervaren docenten die zelf werken aan leren en innoveren in hun eigen praktijk.
  • Startdata: 13 en 14 februari 2026 
    Bijeenkomsten wisselend op vrijdag (09.00u -19.30u) én zaterdag (09:00u - 12:00u) en losse vrijdagen (09.00u - 19.30u); eens per 3/4 weken
  • Vorm: Op locatie, tussentijdse bijeenkomsten online.
  • Studiebelasting: 15 EC
  • Kosten:€ 1.950,00 per persoon
  • Benodigde voorkennis / vooropleiding: Voorafgaand aan je start voer je een intake gesprek naar aanleiding van een voorbereidingsopdracht. In dit gesprek gaan we o.a. in op de mogelijkheden van jouw context.